Alle takken

Friday 17-10-2025
geen vergadering; groepsweekend Friday 17-10-2025 19:00 tot Sunday 19-10-2025 16:00

Hey lieve kapoentjes,

Dit weekend zien we elkaar niet maar één voormiddag, maar een HEEL weekend!! Feest dus!

Dit jaar valt het groepsweekend in het eerste semester. Daarbovenop wordt het een reuze-groepsweekend, want Aleydis bestaat 80 jaar!!

De weekendbrief volgt nog, maar wat we wel al kunnen verklappen, is dat jullie liefste oudertjes dit jaar ook welkom zijn! Des te meer reden om meer te komen dus!

Wij kijken er alvast naar uit! Joepie!

xoxo jullie liefste leiding

PS. Ouders: vergeten jullie zeker de Google Forms over het weekend niet in te vullen?

kapoenen
Welpen vriendenboekje p5 – groepsweekend Friday 17-10-2025 19:00 tot Sunday 19-10-2025 16:00

Elaaaaaaa lieve welpen,

Vandaag mogen jullie weeral een nieuwe leiding leren kennen! Kunnen jullie raden wie dit is? Hier is haar vriendenboekje:

Nu jullie mij een beetje hebben leren kennen, hebben jullie vast al door dat ik net zoveel hou van de scouts als jullie. Daarom is het eerste weekend van dit scoutsjaar iets heel bijzonders… Dit jaar vieren we namelijk dat onze scouts 80 jaar bestaat met een groepsweekend!

Op 17 tot 19 oktober trekken we er met alle takken samen op uit. Het wordt een weekend vol spelletjes en avontuur. Natuurlijk hoort er ook een verjaardagsfeestje bij, want 80 jaar wordt niet elke dag gevierd! Het wordt dus een weekend om nieuwe herinneringen te maken, elkaar beter te leren kennen en vooral heel veel plezier te beleven.

Dikke kus

welpen en kabouters
Prinses op de erwt Friday 17-10-2025 19:00 tot Sunday 19-10-2025 16:00

Er was eens, in een land vol vreemde sprookjesfiguren, een kasteel waar de koning en koningin een groot raadsel hadden: hoe herken je een échte prinses?
Op een regenachtige avond klopte er iemand aan. Het was… Adinda. Met zijn rugzak vol sokken en koekjes zei ze: “Ik ben een prinses!”

De koningin fronste. “Ja hoor, dat zegt iedereen. Dat moet je eerst bewijzen.”
Dus legden de kasteelwachters twintig matrassen op elkaar, met daaronder een kleine erwt. “Als Adinda dit voelt, dan is ze écht een prinses,” fluisterden ze.

Adinda klauterde naar boven (met onderweg drie keer bijna een salto), kroop onder de dekens en probeerde te slapen. Maar de hele nacht hoorde je haar jammeren:
“Help, er ligt een steen in mijn rug!”
“Wie heeft er groenten in mijn matras gestopt?!”

’s Morgens stond Adinda op met wallen tot op zijn knieën. Ze riep: “Ik heb géén oog dichtgedaan! Wat een vreselijk bed!”
De koningin sprong recht: “Dat kan alleen een échte prinses voelen!”En vanaf dat moment werd Adinda gekroond tot prinses van het groepsweekend.
Want wie kan slapen met een erwt onder zijn matras… kan vast ook een heel weekend vol avonturen, spelletjes en geheimen aan!

jonggivers
Reis 5: een groepsreis Friday 17-10-2025 19:00 tot Sunday 19-10-2025 16:00

Dit weekend hebben we een extra lange reis in petto!

givers
Groepsweekend XXL Friday 17-10-2025 19:00 tot Sunday 19-10-2025 16:00

Heeeey pioniers

Dit is het eerste scoutsweekend van het jaar woop woop, en niet zomaar eentje. Maar het mega grote groepsweekend om 80 jaar Aleydis te vieren!!
Zeeeker komen en een specialeke: de ouders zijn ook meer dan welkom!! Het wordt echt een super speciaal en feestelijk weekend dat jullie niet willen missen!

Wij kijken er alvast kei hard naar uit! Info over het weekend volgt nog.

Kusjes en knuffels van de pio-leiding ❤️

pioniers
Sunday 26-10-2025
geen vergadering Sunday 26-10-2025 9:15 tot 12:00

Vandaag nemen we een rustdagje, maar we zien jullie graag terug verschijnen op 9 november!

Mochten jullie je deze voormiddag uitzonderlijk hard vervelen, hebben we hieronder een aantal leuke bezigheden voor jullie opgelijst;

  • tel tot 500
  • verzin zelf een liedje/verhaal/dansje/toneel en breng dit voor aan je ouder(s)
  • probeer een nieuwe gekke etenscombinatie
    • voorbeeld: een boterham met choco én speculoospasta, chips met chocolade,…
  • leer het nieuwste liedje van Pommelien Thijs vanbuiten
    • hier alvast de songtekst:

Ik ben 20 en nog iets, alles voelt vreemd
Het lijkt of ik een jaar achter glas heb geleefd
Cognitieve dissonantie komt mij een rechtse geven
De afdruk van jou is nu bijna verdwenen
In de keuken hangt nog wat we gisteren zeiden
De vloer kleeft van dingen om nu te vermijden
Ik zit hier als speelgoed met lege batterijen
Op is op

Ben je klaar? Ben je klaar?
We spreken het tegen, maar niet meer tegen elkaar
Ben je klaar? Ben je klaar?

Als inkt die nooit een boek wil zijn
Een film die nooit op doek verschijnt
Wat kon en wat had kunnen zijn
Je zei me dat je hield van mij
Heb ik mij alles ingebeeld?
Een huis gebouwd op potentieel
Je zei me vaak hoe jij het ziet
Ik hoor het, maar ik voel het niet

Ben je klaar? Ben je klaar?
We spreken het tegen, maar niet meer tegen elkaar
Ben je klaar? Ben je klaar?
Gij hield altijd van een mooi paradox
Je denkt dat het kan, dus waar wachten wij op?
Ben je klaar? Ben je klaar? Ben je klaar?

Ik wil, ik wil dat het tegenslaat
Dat je denkt aan mij als je slaapt met haar
Want je noemt haar lief, maar je zegt mijn naam
Als je weggaat, wil ik dat het slecht gaat, oh
Ik wil, ik wil dat het licht uitgaat
Als ik dans, dan lijkt het of je niet bestaat
Want het doet me niets, wanneer ben
je klaar?
Ben je klaar? Ben je klaar? (Klaar)

kapoenen
Welpen vriendenboekje p6 – geen vergadering Sunday 26-10-2025 9:15 tot 12:00

Hey welpen

Vandaag is het tijd om kennis te maken met jullie zesde leiding, aanschouw hier haar vriendenboekje:


Ik hou heeeeel veel van chillen en gewoon niets doen 😴, daarom mogen jullie dat vandaag ook doen! Het is dus geen vergadering deze week. Tot snel!!!

welpen en kabouters
Geen vergadering Sunday 26-10-2025 9:15 tot 12:00

Er was eens een dappere scoutsgroep die elke zondag samenkwam voor grootse avonturen. Maar op zondag 26 oktober sloot het magische woud zijn poorten voor één dag.

De ridders rusten hun zwaarden uit, de feeën vieren een herfstbal en de draken liggen te slapen in hun grot. Daarom is er die dag géén scoutsvergadering.

Geen zorgen: het verhaal gaat daarna gewoon verder — en jullie zullen snel genoeg weer samen op avontuur trekken! 🌲✨

jonggivers
Reis 6: staycation Sunday 26-10-2025 9:15 tot 12:00

Vandaag geen vergadering maar in deze brochure vind je zeker wat tips om je bezig te houden

givers
geen vergadering😭 Sunday 26-10-2025 9:15 tot 12:00

Vandaag blijven we jammer genoeg allemaal thuis😭. Maar niet getreurd: over 2 weken zijn we er weer met een super leuke mega toffe vergadering🤪

Groetjes 🥰

pioniers
Sunday 02-11-2025
geen vergadering :(( Sunday 02-11-2025 9:15 tot 12:00

Hey lieverds,

Vandaag is het nog een keertje geen vergadering, maar we kijken er superhard naar uit jullie volgende week terug te zien en samen weer knotsgekke spelletjes te spelen!

Mochten jullie je weer steendood vervelen zo zonder ons, hebben we hier een video met een leuk ideetje, al mag je in de plaats ook altijd een boek lezen of een tekening maken natuurlijk;)

kapoenen
Welpen vriendenboekje p7 – geen vergadering Sunday 02-11-2025 9:15 tot 12:00

Dag lieve welpen

Vandaag leren we weer al eens een andere leiding beter kennen door zijn vriendenboekje:

Hopelijk kennen Jullie me een beetje beter en weten dat ik van slapen houd. Daarom mogen Jullie vandaag ook uitslapen want, er is geen vergadering vandaag. 😥😥

welpen en kabouters
Geen vergadering Sunday 02-11-2025 9:15 tot 12:00

Op Allerzielen openen de poorten tussen de werelden zich zachtjes. De geesten van de doden komen tevoorschijn, niet om te spoken, maar om te fluisteren. Ze vertellen vergeten verhalen, herinneren aan liefde en verdriet, en wie luistert voelt hun nabijheid als een warme adem in de nacht. Voor één nacht zijn de levende en de doden samen, en niemand is echt verdwenen zolang iemand aan hen denkt.

Jammer genoeg zullen de poorten van de scouts gesloten blijven want het is geen vergadering. Gelukkig hoeven jullie de scouts en de fantastische leiding niet te missen, zolang jullie aan ons blijven denken. 

Tot volgende week!!!

jonggivers
Reis 7: sluiting reisbureau Sunday 02-11-2025 9:15 tot 12:00

Vandaag weer geen vergadering/reis. Geniet nog van jullie zondagvoormiddag. Hierbij nog een brochure met andere reisbureaus die misschien wel nog avonturen op de planning hebben staan.

givers
Geen vergadering Sunday 02-11-2025 9:15 tot 12:00

Dag pioniers! Vandaag is het (spijtig genoeg) weeral geen vergadering… Maar dat betekent wel dat jullie lang kunnen uitslapen zodat jullie er volgende week weer met volle energie kunnen staan! Tot volgende week!

pioniers